desktop.jpg
title_01.png
 

Armut.com’un evden eve nakliye alanında özelleşmiş yeni girişimiyiz. 2011 yılından beri armut.com ile nakliye sektöründe topladığımız veri ve tüketici iç görüleriyle ihtiyaçlara daha iyi cevap veren bir ürün tasarlayabileceğimizi gördük. Bu sektörün en önemli problemlerini ortadan kaldırıp rahat bir taşınma süreci yaratmak için yola çıktık.

Anında fiyat hesaplayan algoritmamız, online rezervasyon kolaylığı ve kredi kartıyla ödeme imkanıyla nakliye sektöründe daha önce görülmemiş, yeni nesil bir deneyim sunuyoruz.


title_02.png

Veri analizi ve teknolojinin efektif kullanımı üzerine kurduğumuz bu iş fikri üzerinde çalışırken bu raporda yayımladığımız analizleri yapmaya başladığımızda gördük ki; Türkiye’de bizim hacmimize ulaşmış gerçek taşınma taleplerine dayanan bir araştırma başka hiçbir kaynakta bulunmuyor. Veri analizlerimizi paylaşmanın birçok sektöre yararlı olabileceğine inanarak bu raporu hazırladık. 

 
tasinma_dosyasi.png

Türkiye’de evden eve nakliyat sektörü ne durumda?

En çok göç alan ilçeler hangileri?

İstanbul’dan en çok nerelere kaçıyoruz?

En çok hangi günde taşınıyoruz?

Ortalama taşınma maliyetleri ne durumda?

Bunlar gibi birçok sorunun cevabını Türkiye’de son bir yıl içerisinde gerçekleşen ev taşıma talebi verilerini inceleyerek hazırladığımız raporda verdik.