Küçük Değişimlerle Evinin Değerini Arttır

Evini taşınma, değişim ya da ihtiyaç gibi durumlar sebebiyle satmak isteyebilirsin. Bu gibi bir satış durumu düşündüğünde, evin tahmini satış değerini arttırmak ve mümkün olan en iyi fiyata satabilmek istiyorsan bu yazıda senin için bazı tavsiyeler vereceğiz. Eğer çok büyük bir acelen yoksa, evinde yapacağın küçük dokunuşlar, ayıracağın bir bütçe ve doğru tanıtma ile evin en iyi fiyattan satabilirsin.

Kirli Duvarlar Tüm Güzellikleri Maskeler

Satmak istediğin evi tamamen boşalttıktan sonra zaten sen de eksik yanlarını kolaylıkla analiz edeceksin. Evinin konumu, iç donanımı ne kadar iyi olursa olsun eğer duvarların bakımsızsa bu alıcı adaylarının kararlarını ciddi oranda negatif olarak etkileyecektir. Eğer müstakil bir giriş mevcutsa, apartman içinde ve dışında ya da bahçe duvarında bile temiz bir badana ile evin ışıltısını arttırıp güzelliğinin daha ön plana çıkmasını sağlayabilirsin. Böylece evine talip olan kişiler de bu artı özellik nedeniyle satın almaya daha sıcak bakacaklar.

Küçük Tadilatlar Büyük Farklar Yaratır

Eğer evinde uzun zamandır oturuyorsan ve uzun süredir herhangi bir tadilat yapmadıysan, küçük bütçelerle doğru tadilatları uygulayarak yeni modaya uygun, sıfır evler gibi cazip bir görüntüye bürüyebilirsin. Özellikle evin banyosunun ve mutfağının elden geçmiş olması, sağlam lavabo ve bataryaların bulunması, fayanslarda ya da duvarlarda hasar olmaması evin için hep artı puan olacaktır.

Taşınıyor Musun?

Anında Fiyat Öğren, Nakliye Rezervasyonunu Yap!

499 TL'den başlayan sabit fiyatlar ve %100 memnuniyet garantisi

Karanlık Bir Evin Mi Var?

Eğer ev yeteri kadar ışık almıyorsa doğru renk tercihleri ile oluşabilecek önyargıları kırman mümkün. Açık renk dolap, duvar ve zemin seçimleri bu noktada alacağın en doğru karar olacaktır. Ayrıca aydınlatma konusunda da gereken önemi gösterirsen aşılmayacak bir problem değil.

Bahçeli Ya Da Teraslı Bir Evin Varsa..

Düşük bütçelerle küçük bir peyzaj çalışması yapabilirsin. Yine yukarıda belirttiğimiz gibi bu alanların da boyalarının temiz olması önemli bir artı puan olarak sana dönecektir. Küçük fidanlar ya da çeşitli çiçekler ile güzel bir görünüm yaratman, alıcıların göz zevkine hitap edecektir. Unutmayalım ki bakımsız, çimlerin bürüdüğü ya da tozdan taşın renginin görünmediği alanlar, eve taşınmak için ekstra zaman ve masraf gerektireceği düşüncesi nedeniyle alıcıları olumsuz etkileyebilir.

Güvenlik

Özellikte büyük şehirlerde ev satın almak isteyen kişiler haklı gerekçelerle hem kendi hem de aile bireylerinin güvenliğine ekstra çok önem vermekteler. Bu nedenle evin bulunduğu apartmanın ya da sitenin bir güvenliği yoksa, akıllı ev sistemleri, güvenlik kamerası, alarm ve dayanıklı kapı ve pencere kilitleriyle evin değerini arttırabilirsin.

Doğru Tanıtım

İster sıfır ister kullanılmış bir daire satın, onu nasıl pazarladığın her şeyin önüne geçebilir ve evin değerini olumlu ya da olumsuz olarak etkileyebilir. Verdiğin ilanda tüm detayları açık açık yazman (konum, iç dış özellikler, demirbaşlar) senin ve ev arayanların yararına olacaktır.

Ayrıca varsa evin dezavantajlarında bahsetmen her iki taraf için de vakit kaybını engelleyecek ve sonradan oluşabilecek tatsız durumların önüne geçecektir.

Taşınıyor Musun?

Anında Fiyat Öğren, Nakliye Rezervasyonunu Yap!

499 TL'den başlayan sabit fiyatlar ve %100 memnuniyet garantisi